Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance

Zpravodajství

Žďárští radní chtějí vrátit na náměstí farmářské trhy

16. 2. 2015 09:40  |  Žďárský deník

Žďár nad Sázavou - Trhy a jak na ně. To je téma příštího setkání vedení města s obyvateli. Radní s nimi chtějí probrat nápady na jejich organizování.

celý článek

Vloupání bylo všude méně. Jen na Vysočině jich přibylo

16. 2. 2015 09:36  |  Žďárský deník

Jihlava – Podle Jana Hrnčíře ze společnosti Assa Abloy nemusí škody z vykradení zmírnit ani pojistka.

celý článek

Jen kliknout myší. Brno a další města chtějí ukázat rozpočty na internetu

16. 2. 2015 08:45  |  iDnes.cz

Kolik zaplatilo město jednotlivým firmám za úklid chodníku? Za kolik peněz nakoupily školy učebnice? A jak drahé budou letos třeba cyklostezky? To všechno budou moci nejpozději za tři měsíce lidé zjistit v Brně a možná i ve Znojmě. Pouhým několikerým kliknutím myší.

celý článek

Košíkáři si přivřeli dveře do play-off

16. 2. 2015 08:44  |  Žďárský deník

Žďár nad Sázavou – Plamen naděje zkomírá. Postup basketbalistů Žďáru do play-off II. ligy už zůstává pouze v rovině sci-fi. Šanci na přiblížení se nejlepším dvěma celkům uzavřela nedělní porážka v prvním Havířově.

celý článek

Zlatou lyži vyhráli Rypl a Moravcová

16. 2. 2015 07:36  |  Žďárský deník

Nové Město na Moravě - Dvaadvacetiletý Miroslav Rypl z Dukly Liberec zvítězil v závodě o Zlatou lyži v Novém Městě na Moravě, který byl součástí Slavic Cupu. V běhu na 15 km klasicky Rypl porazil o více než půlminutu svého oddílového kolegu Jacoba Tonyho Kordače.

celý článek

Při výbuchu kotle v Krasoňově byla zraněna jedna osoba

16. 2. 2015 04:47  |  Žďárský deník

Krasoňov – Tři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu po šestnácté hodině v rodinném domě v Krasoňově na Humpolecku.

celý článek

Byl to skvělý šampionát, radovala se po MS Sáblíková

15. 2. 2015 21:53  |  Žďárský deník

Heerenveen - Rychlobruslařka Martina Sáblíková sice poslední den mistrovství světa na jednotlivých tratích v Heerenveenu nerozšířila medailovou sbírku, přesto opouštěla halu Thialf spokojená a s úsměvem. V závodě na 1500 metrů si vytvořila nové osobní maximum na evropských drahách a jen pět setin sekundy ji dělilo od bronzu. V závěrečném závodě s hromadným startem jí už došly síly a po dvou neúspěšných nástupech skončila ve druhé desítce konečného pořadí.

celý článek

Stane se, že psi neposlechnou, říká musher o svém špičkovém spřežení

15. 2. 2015 17:18  |  iDnes.cz

Pláně Žďárských vrchů jsou v zimě obsypané běžkaři. Výjimečně však potkáte i psí spřežení. Sledovat v ­akci vítěze prestižního závodu Šediváčkův long Víta Kolátora, když uhání loukami se svými dvanácti psy, je nevšední zážitek.

celý článek

Sáblíkové unikla další medaile na MS o pět setin

15. 2. 2015 15:37  |  Žďárský deník

Heerenveen - Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková potvrdila výbornou formu na mistrovství světa v Heerenveenu čtvrtým místem v závodu na 1500 metrů. Po triumfech na 3000 a 5000 metrů jí další medaile unikla o pouhých pět setin sekundy. Vyhrála Američanka Brittany Boweová.

celý článek

Horolezci se utkali na ledové stěně ve Víru

15. 2. 2015 14:56  |  Žďárský deník

Vír - Za 24 vteřin se dokázal dostat do výšky 35 metrů po ledové stěně ve Víru na Žďársku český reprezentant Milan Dvořáček. Z žen byla nejrychlejší Lucie Hrozová, která měla čas horší o pouhých pět vteřin. Oba tak v lepších časech obhájili prvenství na šestém Mistrovství České republiky v ledovém lezení na rychlost - Vírský cepín. "V nočním finále bojovalo o tituly deset mužů a pět žen," řekl hlavní organizátor Slávek Matuška. Klání sledovaly stovky diváků.