Velké Meziříčí - Očekávané derby druhé volejbalové ligy mužů skončilo stejně jako 3. října ve Žďáře spravedlivou dělbou bodů.

Jihlava V souvislosti s dalšími případy podvedených a okradených seniorů policie upozorňuje na nejčastější scénáře, jak podvodníci postupují.

Telč, Třešť – Do policejních statistik přibyly další případy okradených seniorů.

celý článek

Mayer se po stíhací jízdě vešel na MČR do lepší poloviny

11. 1. 2016 11:35  |  Žďárský deník

Kolín - Mistrovství České republiky v cyklokrosu nabídlo historicky první vítězství Radomíra Šimůnka. Ten se ve dvaatřiceti letech konečně dočkal svého premiérového titulu. Se ztrátou 3 minut a 48 vteřin dorazil do cíle polničský mládežnický reprezentant do 23 let Daniel Mayer.

celý článek

Při IBU Cupu fandily tisíce diváků

11. 1. 2016 08:31  |  Žďárský deník

Nové Město na Moravě - Zatímco čeští biatlonoví reprezentanti o víkendu úspěšně bojovali o body v závodech Světového poháru v německém Ruhpoldingu, v Novém Městě na Moravě se po pěti letech konal IBU Cup.

celý článek

Do dvacítky nakoukli Jislová a Krupčík

11. 1. 2016 07:32  |  Žďárský deník

Nové Město na Moravě - Dvě jedenáctá místa Jessiky Jislové byly nejhodnotnější výsledky české výpravy ve čtvrtém podniku IBU Cupu. Biatlonisté to měli v závodě mužů ve velmi dobré konkurenci podstatně složitější, pro body si doběhli pouze Matěj Krupčík a Vít Jánov. Hlavním vítězem však byli pořadatelé, kteří opět dokázali, že dokážou z minima vytěžit maximum. Samostatnou kapitolou pak bylo opět výborné publikum.

celý článek

Sáblíková se vrátila na evropský trůn ve velkém stylu: Úžasné, nad očekávání

10. 1. 2016 19:21  |  Žďárský deník

Minsk - Rychlobruslařka Martina Sáblíková se popáté v kariéře stala mistryní Evropy ve víceboji. V Minsku ovládla tři ze čtyř disciplín, nejlepší byla v závodech na 1500, 3000 i 5000 metrů. Druhé místo za trojnásobnou olympijskou vítězkou obsadila kontinentální šampionka z předešlých tří let Ireen Wüstová z Nizozemska.

celý článek

Novoměstští dobrovolní hasiči mají zbrusu nový znak

10. 1. 2016 16:41  |  Žďárský deník

Nové Město na Moravě - Soutěž o pohár starosty města, o novoměstského železného hasiče, domácí zabijačka, účast na mistrovství České republiky ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel nebo účast v okrskovém hasičském klání – to je jen malá ochutnávka z bohaté činnosti členů Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Nové Město na Moravě.

celý článek

Nová kastelánka Roštejna má problém, neumí hvízdat. Koupí si píšťalku?

10. 1. 2016 11:07  |  iDnes.cz

Byli zvyklí na život v centru malého městečka. Nyní se manželé Kateřina a Josef Rozinkovi sžívají s faktem, že jejich nejbližšími sousedy jsou lesníci, kteří bydlí dva kilometry daleko. Mladému páru, který od listopadu žije na hradě Roštejně, tak dělají společnost pouze zvířata.

celý článek

Na značky na přání se fronty ve žďárském okrese nestojí

10. 1. 2016 09:52  |  Žďárský deník

Žďársko – VYS0CINA, 613TATRA, 007A6ENT nebo 0CTAVIA1. Tak auta s těmito poznávacími značkami budete zanedlouho potkávat na silnicích Žďárska. O jejich vydání hned v prvním lednovém týdnu požádali majitelé vozů na odboru dopravy městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou.