Fitness workshop s kulturistou Lubošem Chládkem
Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance

Zpravodajství

Na Zelenou horu se vrátí zvony

Na Zelenou horu se vrátí zvony
7. 8. 2015 08:44  |  Žďárský deník

Žďár nad Sázavou – Z kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře bude opět slyšet zvuk zvonů. Do areálu zapsaného v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO se vrátí po třiasedmdesáti letech, poslední vzali za války Němci.

celý článek

Teplotní rekordy padly ve čtvrtek na 14 měřicích stanicích na Vysočině

Teplotní rekordy padly ve čtvrtek na 14 měřicích stanicích na Vysočině
7. 8. 2015 08:21  |  Žďárský deník

Vysočina - Teplotní rekordy ve čtvrtek byly překonány na 14 meteorologických stanicích na Vysočině. Nejtepleji bylo v Novém Rychnově na Pelhřimovsku, a to 35,4 stupně Celsia. Původní rekord z roku 2013 měl hodnotu 31,6 stupně. ČTK to sdělila Jitka Kučerová z brněnského pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu. Vzhledem k předpovědím lze očekávat překonání teplotních rekordů i v dalších dnech.

celý článek

Web in-line bruslařů chválí stezku Přibyslav – Sázava

Web in-line bruslařů chválí stezku Přibyslav – Sázava
7. 8. 2015 08:07  |  Žďárský deník

Přibyslav, Sázava – „Jedna z nejkrásnějších in-line tras na území republiky, která vede po tělese bývalé železniční trati mezi Přibyslaví a Sázavou. In-line stezka má délku 9,3 kilometru a nabízí průjezd nádhernou přírodou, kde se střídají úseky vedoucí úzkými soutěskami vystřílenými do skály s hustým lesem, rozlehlými loukami, lávkami nad řekou Sázavou a podjezdy pod mosty paralelně vedoucí rychlíkové trati. Profil trasy má směrem od Přibyslavi k Sázavě stoupající charakter. Rovinky i neznatelná klesání jsou střídány s méně či trošičku více znatelným stoupáním. Nejedná se však o nic nevybruslitelného. A zpátky to po celou dobu také nepojede úplně samo." Právě tak pochvalnými slovy prezentují webové stránky s názvem slovní hříčky www.inline-online.cz cyklostezku, která byla s evropskou dotací postavena na náspu zrušené parní tratě, po níž výletní vlak naposledy projel před rovnými deseti lety.

celý článek

Barbora Orlová, která zabila Petra Vejvodu, čeká na převoz do detence

Barbora Orlová, která zabila Petra Vejvodu, čeká na převoz do detence
7. 8. 2015 08:06  |  Žďárský deník

Brno, Žďár nad Sázavou – Zatím je jejím domovem Psychiatrická nemocnice v Brně. Už brzy se to ale změní. Šestadvacetiletá vražedkyně ze Žďáru nad Sázavou Barbora Orlová bude v nejbližší době převezena do Vazební věznice a ústavu pro výkon zabezpečovací detence v Brně. Orlová totiž neuspěla se svou stížností u Vrchního soudu v Olomouci proti umístění do detence, o níž 1. června rozhodl Krajský soud v Brně.

celý článek

Cyklisté se vydali na trať závodu Vysočina 2015

Cyklisté se vydali na trať závodu Vysočina 2015
7. 8. 2015 08:00  |  Žďárský deník

Přibyslav - Etapový mezinárodní cyklistický závod Vysočina 2015 odstartoval ve čtvrtek odpoledne z Bechyňova náměstí v Přibyslavi.

celý článek

Kvalita vody ve Velkém Dářku i v Pilské nádrži se zlepšila

Kvalita vody ve Velkém Dářku i v Pilské nádrži se zlepšila
7. 8. 2015 07:49  |  Žďárský deník

Žďársko – Zlepšení kvality podle výsledků aktuálních hygienických rozborů vykázaly některé sledované vodní nádrže ve žďárském okrese. Zatímco v minulém týdnu mělo Velké Dářko kvůli sinicím čtyřku, což je voda nevhodná ke koupání, nyní se o stupeň zlepšila

celý článek

Ve Velké Bíteši uvažují o zřízení městské policie

Ve Velké Bíteši uvažují o zřízení městské policie
7. 8. 2015 07:49  |  Žďárský deník

Velká Bíteš – Radnice v pětitisícové Velké Bíteši zvažuje, že od příštího roku zřídí městskou policii. „Zastupitelé by o tom měli rozhodnout v říjnu," vyjádřil se bítešský starosta Milan Vlček.

celý článek

Dřevorubci budou bojovat o titul mistra Evropy

Dřevorubci budou bojovat o titul mistra Evropy
7. 8. 2015 06:00  |  Žďárský deník

Jihlava – O dřevorubecké špičce se rozhodne o tomto víkendu v Jihlavě. Už zítra krajské město ožije soutěží o nejlepšího dřevorubce i hudebním festivalem.

celý článek

Po továrně měl zbýt jen kráter v zemi. Žhář uvnitř přestřihl plynové přípojky

Po továrně měl zbýt jen kráter v zemi. Žhář uvnitř přestřihl plynové přípojky
6. 8. 2015 15:31  |  Žďárský deník

Pacov, Tábor – Táborská pobočka Krajského soudu v Českých Budějovicích začala minulý týden rozplétat závažný případ úmyslně založeného požáru v továrně na zdravotnické pomůcky v Pacově na Pelhřimovsku v březnu 2011.

celý článek

Ve Světlé ladí hokejovou formu David a Adam Musilovi

Ve Světlé ladí hokejovou formu David a Adam Musilovi
6. 8. 2015 14:10  |  Žďárský deník

Světlá nad Sázavou – V těchto dnech využívá led zimního stadionu Pěšinky ve Světlé nad Sázavou pětačtyřicet dívek v rámci Letní hokejové školy.

celý článek
TOPlist