Tatran vs Slavoj, to je jednoznačný divizní magnet. Kdo vykročí vstříc záchraně?

Tahákem víkendového klání ve fotbalové moravskoslezské divizi D bude vzájemný souboj dvou nejhorších celků tabulky. A oba jsou z Vysočiny.

celý článek

KVÍZ: Cinkne to? Mistrovství světa v hokeji je tu. Prověřte svoje znalosti

12. 5. 2022 14:00  |  Žďárský deník

Teplo, natřískané hospůdky, v televizích a na projektorech běží hokej. Už se stalo tradicí, že ke květnu v Česku patří sledování světového šampionátu. Ne jinak tomu bude v letošním roce. Po povedené přípavě navíc většina národa věří v úspěch. Deník si pro vás připravil kvíz z minulosti i současnosti, který prověří vaše znalosti a ukáže, jestli jste opravdovým fandou. Pamatuješ na historické úspěchy? Víš kde se mistrovství světa hraje? Tak to tě nemůže nic překvapit.

celý článek

Obavy z ruské agrese. Šampionát by se nemusel dohrát, varuje švédský útočník

12. 5. 2022 12:03  |  Žďárský deník

Hokejové mistrovství světa ve Finsku je za rohem, od některých hráčů ale zaznívají slova znepokojení. Rusko, které se šampionátu kvůli vojenské agresi na Ukrajině nezúčastní, totiž vyhrožuje Finsku a Švédsku na politické úrovni.

celý článek

VIDĚLI JSME: Jarní část Žďárské ligy zatím nabízí překvapení na úkor favoritů

12. 5. 2022 08:15  |  Žďárský deník

Sedmým kolem, druhým jarním, pokračoval první květnovou sobotu letošní ročník Žďárské ligy malé kopané.

celý článek

OBRAZEM. Minuta a gól. Musil rozhodl duel s Příbramí vzápětí po vstupu na hřiště

12. 5. 2022 07:25  |  Žďárský deník

Vítězné loučení. V posledním domácím utkání této sezony si jihlavští fotbalisté vyšlápli na ještě vloni prvoligovou Příbram. Těsné vítězství 2:1 Vysočině zařídil třináct minut před koncem jedenadvacetiletý středopolař Lukáš Musil. V době své trefy byl přitom na hrací ploše pouhou minutu.

celý článek

Senzační zpráva! V Náměšti se od podzimu zřejmě bude hrát třetí fotbalová liga

12. 5. 2022 06:00  |  Žďárský deník

Ne, to opravdu není žádný apríl. Pokud se potvrdí zprávy, které se sportovní redakci Deníku podařilo získat, měl by fotbalový oddíl v Náměšti nad Oslavou převzít třetiligovou licenci od Znojma.

celý článek

Házenkáře Nového Veselí čeká rozlučka se sezonou. Vybojují doma sedmou příčku?

12. 5. 2022 05:45  |  Žďárský deník

Motivace klubu z Vysočiny rozhodně chybět nebude, také v posledním utkání mistrovského ročníku mají o co hrát.

celý článek

KANONÝR DENÍKU: A zase ten Ochrana! Kanonýr Borů letos nastřílel už padesát gólů

12. 5. 2022 05:30  |  Žďárský deník

Málo vídané mety dosáhl nejlepší střelec okresního přeboru Žďárska po svém dalším galapředstavení, které tentokrát odnesli fotbalisté Jívoví.

celý článek

Mistři! Plzeň po čtyřech letech získala fotbalový titul, Slavia skončí druhá

11. 5. 2022 20:59  |  Žďárský deník

Svůj part zvládli plzeňští fotbalisté ve středu večer proti Hradci Králové na výbornou. Výhra 2:0 jim přihrála triumf ve FORTUNA:LIZE, protože druhá Slavia dokázala jen remizovat 1:1 na hřišti Baníku Ostrava. Pro Západočechy jde o celkově šestý titul, před sezonou se prvenství Viktorie příliš nečekalo.

celý článek

Trénink hned po příletu do Finska. Reprezentace čeká, co Pastrňák s Palátem

11. 5. 2022 12:17  |  Žďárský deník

Česká hokejová reprezentace ve středu dopoledne odletěla do dějiště mistrovství světa ve Finsku. Družinu Kariho Jalonena doplnil už i brankář Lukáš Dostál, takže mužstvo aktuálně čítá tři gólmany, osm obránců a čtrnáct útočníků.