Nominací mohlo být více: Do poslední chvíle bojovala Mäki

Vysočina - Dlouho to vypadalo s množstvím letenek z Vysočiny do Ria de Janeiro velmi slibně. Kromě schváleného tria Lukáš Krpálek, Petr Svoboda, Jiří Sýkora byla další velká želízka v ohni. Leč osud nakonec nepřál, smůla se lepila na paty.

Vysočina – Jihlavský judista Lukáš Krpálek a „třebíčští" atleti Petr Svoboda a Jiří Sýkora.

celý článek

Letní pauza je u konce, Velkému Meziříčí i Třebíči začala příprava

13. 7. 2016 08:46  |  Žďárský deník

Velké Meziříčí, Třebíč - Přípravu na další ročník zahájili už i oba zástupci Vysočiny v MSFL. Fotbalisté Velkého Meziříčí se na prvním tréninku sešli už v pátek, třebíčští v pondělí. Oba týmy pak před startem třetí ligy čekají shodně čtyři přípravné duely, generálkou bude pro ně pohár FAČR.

celý článek

Češi mají v hrsti stříbro i postup na mistrovství světa na Taiwanu

12. 7. 2016 12:11  |  Žďárský deník

Třebíč - Sice neobhájili loňský titul z mistrovství Evropy do dvanácti let, ale stříbrné medaile jim sluší. Čeští baseballisté v domácím prostředí v třebíčském areálu Na Hvězdě nestačili pouze na suverénní mladé Němce, ale vybojovali si letenky na mistrovství světa, které se uskuteční v příštím roce na Taiwanu.

celý článek

Musím před týmem smeknout, říká Padělek

11. 7. 2016 10:19  |  Žďárský deník

Žďár nad Sázavou - Po skončení dvouměsíční letní přípravy předal Ivan Padělek žďárský tým novému trenérovi Michalu Konečnému. Padělek si však předsezonní období s týmem velice užil a hledal pouze slova chvály.

celý článek

Golfisté hrají prestižní turnaj ve Svratce

8. 7. 2016 08:14  |  Žďárský deník

Svratka - Golfový turnaj Svratka Masters odstartoval ve Svratce na Žďársku. Tamní hřiště opět hostí jednu z nejprestižnějších českých soutěží pro amatérské hráče.

celý článek

Světelský Wimbledon vyhrál opět Martin Kubát

7. 7. 2016 15:48  |  Žďárský deník

Světlá nad Sázavou – Do šestatřicátého tenisového turnaje neregistrovaných Světelského Wimbledonu nastoupilo šestnáct rekreačních tenistů ve dvouhře a deset dvojic ve čtyřhře.

celý článek

Zápasníka Vargu ozdobil v Dortmundu bronz

7. 7. 2016 10:10  |  Žďárský deník

Havlíčkův Brod – Skvělého úspěchu dosáhl český reprezentant v řeckořímském stylu Oldřich Varga na víkendové Grand Prix of Germany v Dortmundu.

celý článek

MS bikerů v Novém Městě na Moravě vidělo téměř 60 tisíc diváků

4. 7. 2016 09:18  |  Žďárský deník

Nové Město na Moravě  - Mistrovství světa horských kol v Novém Městě na Moravě navštívilo během pěti soutěžních dnů 57.600 diváků. Sledovali souboje nejlepších bikerů z 52 zemí světa a vrcholem byl závěrečný den šampionátu s bitvou o titul v elitní mužské kategorii. Závod, v němž si nakonec Jaroslav Kulhavý, který byl hlavní tváří MS, dojel pro stříbro, si nenechalo ujít 23.300 diváků.

celý článek

Kulhavý opět připustil možnost, že by jezdil silniční závody

4. 7. 2016 09:16  |  Žďárský deník

Nové Město na Moravě - Jaroslav Kulhavý připustil, že by si chtěl vyzkoušet také závody na silnici, byť v omezené podobě. Nejlepší biker z olympijských her v Londýně 2012 si s touto myšlenkou pohrával již v měsících po svém životním triumfu, kdy byla dokonce ve hře možnost, že by na silnici přešel naplno. K podobnému kroku v minulosti sáhl například trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar.